הרזיה שפויה - אתר הבית של סמדר פרגר

פגישות אישיות עם סמדר (און-ליין/טלפון/אישי)  |  אוכל אסור , אוכל מותר  |  לשחרר את הגוף - חתמו על העצומה  |  רעב רגשי: איך מזהים אותו ומה עושים איתו?  |  להשתנות: פשוט אבל לא קל! ...על תהליך השינוי, ולמה זה כל-כך קשה.  |  תפריט הרזיה שפויה  |  בחן/י את עצמך  |  ... מורה דרך טוב הוא זה שכבר ביקר במקומות שאליהם הוא לוקח אותך ...  |  מה אוכל אותך? הרצאה ח י נ ם באינרנט!  |  מידע על בעיות אכילה  |  חתמו בספר האורחים  |  סליחה... קודם כל לעצמך!  |  הצטרפות לרשימה שלי  |  סיפור אמיתי על אביבית  |  
דף הבית >> קהילה >> ספרים מומלצים
 

ספרים מסויימים מתאימים לטעימה, ספרים אחרים יש לבלוע,
וישנם ספרים שצריך ללעוס אותם היטב ולעכלם.
פרנסיס בייקון
§

ערימת ספרים - הרזיה שפויהבעמוד זה אתם/ן מוזמנים להמליץ על ספרים שקראתם/ן ונהניתם/ן מהם במיוחד.
ספרים שהעצימו אתכם/ן, ספרים שקריאתם העשירה את חייכם/ן, ספרים שתרמו לתהליך השינוי שלכם/ן,
ספרים שהשאירו עליכם את חותמם.

המלצות ניתן להעביר אלי.
נא לכלול את שם הספר, שם הסופר/ת, הוצאה ושנה, כמו גם כמה משפטים לגבי תוכן הספר ומדוע מצאתם/ן לנכון להמליץ עליו.

מועדון קריאה ספרים

סימניה - הרזיה שפויה

ספרים באנגלית

    

booksכמה שוקל האושר- על אוכל ,גוף ונפש / איילת קוטלר
כמה שוקל האושרואני מעתיקה מהכריכה האחורית:   רזון- מילת קסם הטומנת בחובה אושר, הצלחה, כוח, מיניות, אהבה ויופי, מילה אחת-עולם שלם.
למה? הייתכן שעצם קיום הדיאטה בחיינו משמין אותנו? האם לא הגיע הזמן שנעצור את המירוץ, המהתל ופוגע בגופינו ובנפשינו?
האם יתכן שהגיע הזמן להודות שאין צורך להגיע לרזון אידאלי כדי להיות בריאים ולהרגיש טוב?
-הספר מנסה לפתוח לקורא צוהר אל עולם ההשמנה, והדיאטות, להפגיש אותו עם העולם האמיתי של אלו שסובלים מעודף
משקל ומשדי האווכל,המתעתעים בהם.
במסע טיפולי אוטנטי ומרגש , חושפות :תמר, מיכל, טל והדיאטנית המטפלת בהן, עולם נסתר בו חוברים, משקל, אוכל , גוף, ונפש.
עולם- בו לכל אחד נקודת שיווי משקל אופיינית לו והיא לא בהכרח תואמת את הרזון האידאלי.
ההצלחה היא מקום סובייקטיבי הגורם לאדם לחוש טוב עם עצמו הרבה מעבר לחשבון הקלוריות ולמספר
הקילוגרמים על סקאלת המשקל

הכותבת: איילת קוטלר- דיאטנית קלינית, מתמחה בגישות פסיכולוגיות להשמנה ולהתנהגויות אכילה מנחת סדנאות וכו'.
מומלץ, אהבתי, מחיר 88 שקל בסטימצקי.
(המליצה: שפויונת) Go Back
 
booksהפתרון המושלם לבעיית ההשמנה - 7 מפתחות להרזיה / ד"ר פיל
כחלק מן התהליך רכשתי לא מזמן את הספר של ד"ר פיל פסיכולוג , על השמנה.
זה ספר לחיים לכל דבר שמצליח להעצים אותי קודם כל כבנאדם. יש בספר 7 מפתחות לירידה ושמירה במשקל והוא
כולל את החלק הרגשי ויש בו שאלונים שנותנים תמונת מציאות טובה על עצמך. אני לא באה לחתור תחת סמדר והספר הנהדר שלה, אלא מי שרוצה עוד משהו שיאיר את עינייה.
(המליצה: דרור) Go Back
 
בית הסתרים סודות מן המקווהbooksבית הסתרים - סודות מהמקווה של ורדה פולק-סאם, בהוצאת מודן
- מרתק ומאפשר הצצה לעולם שאני לא ממש מכירה אבל תמיד סיקרן אותי.
אחרי הקריאה של הספר אני אפילו משתעשעת ברעיון להתחיל לטבול גם...
רק משתעשעת. מכיוון שההתנגדות שלי לכל מה שקשור בכפייה הפטריאכלית של המסורת היהודית גדולה מידי בשביל לקחת את העניין הזה ברצינות רבה מידי. אבלה ספר בהחלט פתח לי צוהר למחשבות נוספות, מרככות מה...
(המליצה: סמדר פרגר) Go Back
 
מחול הפלמינגוbooksמחול הפלמינגו מאת אורלי קראוס-ויינר, בהוצאת כנרת זמורה ביתן

וכ"כ התלהבתי מהספר הזה שאני עומדת לקרוא את שאר הספרים של המוכשרת הזו (:אורלי קראוס-ויינר) -
התרוממות, מלכת הלבבות ו-אהבה לפי הספר.
(המליצה: סמדר פרגר) Go Back
 

booksלדרוש אלוהים , מאת: ד"ר יאיר כספי, בהוצאת – ידיעות אחרונות 2004   


לדרוש אלוהים - יאיר כספיבקיץ 1980, טרם גיוסי לצה"ל, יצאתי לראשונה את גבולות המולדת לביקור משפחתי בברוקלין.
מוצנעת בלא יותר ממכנסוני גינס קצרצרים וגופיית בד אוורירית, יצאתי בבוקר ניו-יורקי חם ולח לגלות את אמריקה. עוד לא הספקתי לעבור מצד אחד של הרחוב למשנהו וכבר נפתחה דלת עץ מהודרת של בית מרשים וממנה התפרצה גבירה לבושה חלוק ארוך וורוד ביותר מכופתר עד צוואר, שביס לראשה וכפכפי בד מסגירות בהונות בגרביים עבות. היא מיהרה למדרגות כניסת הבית, נאחזה בחוזקה במעקה בידה האחת, ובשניה נופפה לעברי בכעס עצום וצעקה: "שיקסע, שיקסע!! גיי אין דרד אריין!!!". רקקה בבוז ובשאט נפש, חזרה לביתה וטרקה מאחוריה את הדלת.
מה שהוציא לרחוב את שאר דיירות הרחוב לבדוק בעצמן על מה ולמה פשר הרעש המחריד את שלוות הבוקר שלהן. ואותי לעבור לריצה קלה מנסה כמיטב יכולתי להתחמק משטף הקקלות ביידיש שהושמעו לעברי, כמו גם מהיריקות שלהן.

כשהסתובבתי מעבר לפינה, בחסות בניין מרשים אחר, התחלתי לבכות. הרבה יותר בכי של כעס, מאשר בכי של עלבון. באיזה זכות צועקות עלי הגלותיות האלה שאני לא יהודייה. אני הרבה יותר יהודיה מהן, לא? אני חייה בארץ ישראל. אבא שלי שירת בצבא, אח שלי שירת בצבא, דוד שלי מת בצבא. אני עומדת להתגייס לצבא. אני מגשימה את חזון הציונות. אני נכדתה של סבתא שלי שברחה מגרמניה ממלתעות הנאצים. אני נכדתה של סבתא של אמא שלי שעשתה את כל הדרך מרוסיה לפתח-תקווה במשך שלוש שנים ארוכות על גבי עגלה רתומה לסוס. אני צאצא ישיר של זקני צפת ושל הנוטרים האמיצים על סוסיהם שהחזיקו את היישוב היהודי כשעוד לא הייתה ישראל בכלל.
למה הן חושבות שזה שהן מכסות את עצמן ולבושות כמו בחורף באמצע הקיץ, עושה אותן יותר יהודיות ממני? ולמה הן לא מבינות שהן לבושות ככה בגלל שאיזה גבר עם עודף לבידו קם בוקר אחד והחליט שבגלל שמראה הנשים מסיח את דעתו יש לחקוק חוק שיכסו את עצמן? מי הן בכלל? מי נתן להן מונופול על היהדות, על הדת ועל אלוהים?

עלה בי גם זיכרון השבר שביני לבין היהדות כשהאח הגדול שלי עלה למצוות. כל-כך התרגשתי איתו, שיננתי מאחורי הדלת הסגורה של חדרו את ההפטרה יחד איתו. התרגשתי מניגוני המילים הקדושות. ובשיא תמימותי שאלתי את הרב המלמד מתי אוכל גם אני ללמוד את ההפטרה שלי, מתי אוכל גם אני לעמוד במרכז בית הכנסת עטופה בטלית ושיזרקו עלי סוכריות? ואת התשובה שלו: "את לא צריכה לעלות לתורה. את בת". ומעט אחרי זה, כשאבא שלי הוביל אותי אחר כבוד לעזרת הנשים כי אני כבר גדולה מידי כדי לשבת על ברכיו, קרוב קרוב לארון התורה.
כשהבנתי – שאני סוג ב'.  

וכל-כך הרבה שנים אחרי כל זה, הגיע לידי הספר של ד"ר יאיר כספי, מייסד ומנהל התוכנית "פסיכולוגיה ביהדות" במרכז למורשת היהדות באונ' ת"א. ומהדף הראשון הרגשתי, שסופכלסופ – הגעתי הבייתה!  

לדרוש אלוהים, על-פי כספי, הוא הניסיון שלנו לדעת את העצמי, בהקשרו הרחב בלא לנתק אותו מן הסביבה.
אלטרנטיבה יהודית עכשווית לכל מי שאי פעם שאל/ה את עצמו/ה איך אפשר אחרת, איך אפשר לצמוח, לגדול להתפתח מבחינה רוחנית, מבלי להתכחש לשורשים שלנו – אלה שטבועים בכל תא ותא מגופינו.
רק שהפעם, מובאת החוליה החסרה. ההכרה בכוח שהוא גדול מאיתנו, ושללא שיתופו בתהליך – אנחנו יוצאים קרחים מכאן ומכאן. כוח גדול מאיתנו שקראנו לו בשמות רבים כל-כך: הייקום, הקול הפנימי, הטבע.... – רק כדי שלא לומר את השם המפורש, המזוהה עם חברה שממנה ניסנו להתנתק, להתרחק – מכיוון שלא מצאנו בה את מקומנו, מכיוון שהיא חיה בהווה את העבר, בגלל נוקשותה, בגלל האפליה שהיא יוצרת, בגלל הסיאוב שאנחנו מוצאים בה שלא מתיישב עם הטוהר שאנחנו רוצים לייחס לה, בגלל כל כך הרבה אי התאמות כאלה או אחרות.
והוא מסביר: "משום שאין משמעות לידיעת העצמי במנותק ממקומו במערכת כללית. אין אדם יכול לדעת את עצמו אלא מתוך פנייתו אל ההוויה כולה ובקשת תפקידו, שהוא עצמיותו, מיוצרה."  

מסתבר, שהכלים שבהם השתמשו אבות אבותינו לדרוש אלוהים ולדבר איתו, הם אותם כלים שזיגמונד פרויד הביא לפסיכולוגיה המודרנית. ואלה אותם כלים בדיוק שבהם משתמשים גם היום בגישות הרוחניות השונות המנסות לתת מענה לכולנו: אלה המחפשים את עצמם.
 
כספי ממגולל דרך ההסטוריה של העם היהודי את השבר שהרבה מאיתנו, כמוני, חוו: "...מעתה מדברים אל אלוהים באמצעות הספרים. מבקשים תשובה לשאלות חדשות באמצעות תוצאות של דרישות אלוהים ישנות. התורה הופכת ל'אובייקט מעבר', מתווך לידיעת אלוהים." ונותן גושפנקא לרגשות של רבים מאיתנו המתקשים להתחבר להוויה היהודית באמצעות הכלים שמציעה היהדות הדתית.  
הוא גם לא מתבייש לעמוד מול האיסור החילוני התרבותי הישראלי הגורס: אין אלוהים.
כספי נוגע מאוד בישירות בתהום שבין ההוויה ה"חילונית" להוויה ה"דתית" ואומר: "פער גדול נפער עם השנים בין מה שכתוב בחוק הדתי..... ובין אותו קול פנימי התובע מעשים חדשים"
"......כדי לשוב ולדרוש אלוהים צריך להתגבר על שני איסורים יסודיים של תרבותינו. האיסור הדתי לברר מצווה, לדרוש אלוהים ישירות, ללא מתווכים. והאיסור החילוני, להכיר בטבעו של השותף לשיחה הפנימית-חיצונית שאנו מנהלים."  

כאחד, שברור מקריאת ספרו שהוא בקיא בכל התאוריות הפסיכולוגיות וטבע האדם על חקירותיו הרוחניות המודרניות, מציע כספי הוא נותן פירוש חדש למושגים ישנים.

מצווה למשל על פי כספי, היא חקירה פנימית ובלתי מתפשרת לגלות למה אני אחראית כאן בעולם הזה? מה מוטל עלי לעשות? לקחת אחריות. לעשות. להתחבר למה שגורם לי אושר וסיפוק, ולהבין שאלה המדדים המורים לי שאני עושה את מה שמצווה עלי.
נעשה ונשמע, הוא אומר, הוא בעצם "...נכונות לצאת מעצמך. לפגוש את הכאב הכרוך בגדילה קשה."  
הספר לא קל לקריאה. הוא מזמן עבודה וחקירה פנימית בכל עמוד שלו, בכל תת פרק, ובסוף כל פרק, כמו גם מדריך עם כלים אופרטיביים מאוד, ומאתגרים, בסופו.

זהו ספר שכדאי לקרוא לאט לאט.
ולחזור ולקרוא בו שוב ושוב.
כדי להבין.
כדי להטמיע.
כדי להמשיך ללמוד בדרך שלנו את השיעורים שהחיים שלנו מזמנים לנו.  
אם הייתי יכולה, הייתי נותנת את הספר הזה לכולם. כל מי שחוקר/ת את עצמו/ה. כל מי שמחפש/ת תשובות. כל מי שרוצה יהדות אבל אחרת. כל מי שמחפש/ת צמיחה, וגדילה, ורוחניות.
אסור לפספס אותו. 

הבלוג של ד"ר יאיר כספי: כלי עבודה (גם על-פי פרקי הספר).
(המליצה: סמדר פרגר) Go Back
 
booksכושר בלי קושי / קוברט ביילי
היום חזרתי הביתה מהצבא, ואני חייבת לספר על ספר שהתחלתי לקרוא, שאני בטוחה שהוא רלוונטי ומעניין לבחורות כמונו: שמשקיעות בעצמן, דואגות לגוף שלהן, רוצות להבין יותר..
הכל התחיל מספר של המאמן בחדר כושר שקלטתי זרוק על השולחן שנקרא הפיסיולוגיה של המאמץ. לא היה לי זמן לקרוא, אבל זה נראה לי נושא מעניין, אז הלכתי לספריה בעיר וחיפשתי חומר בנושא...
בקיצור, לקחתי הביתה ספר של רופא אמריקאי אחד, שפשוט מסביר בצורה מדהימה את כל מה שאני רוצה לדעת על איך הגוף שלי פועל בזמן מאמץ, על סוגי המאמץ השונים, על שריפת שומן וסוכר, איך להפיק את המיטב מהאימון שלי, תהליכים שקורים בגוף...והכל מוסבר בצורה מאוד בהירה, מובנת וקלה ליישום, ועם הומור... זה כמעט ספר קריאה.
בפניי הספר הזה פתח עולם שלם של ידע חדש, ולדעתי הוא ממש מומלץ לכל מי שרוצה להרחיק דעת טיפה מעבר להמלצה הידועה של להעלות את הדופק למשך 30 דקות כל יום..
השם הוא "כושר בלי קושי" (שם קצת מעצבן, הא?) של קוברט ביילי, והוא יצא בשנת 94, אז אני קצת בספק אם ניתן להשיג אותו בחנויות ספרים.. תהנו.
(המליצה: הדס) Go Back
 

booksמה זה בכלל פמיניזם? מאת טלי רוזין / בהוצאת זמורה ביתן 2000
מה זה בכלל פמיניזם?ואיך קרה שאנחנו לא יודעות על זה כלום?
שואלת העיתונאית והסופרת טלי רוזין על כריכת ספרה החדש, ועונה :
"מה זה בכלל פמינזם מספר את הסיפור כולו ומההתחלה: איפה ואיך התחיל הפמיניזם, מי היו גיבורות המאבק ועל מה בדיוק הן נלחמו, מי ניסה לעצור אותן ולמה, ואיפה אנחנו עומדות כיום. 
מה זה בכלל פמיניזם מספר את הסיפור שלנו, הנשים, מגלה לנו דברים שקשה להאמין שלא ידענו. 
זהו סיפור ההיסטוריה שלנו כפי שלא סופר מעולם."(מתוך הדש הפנימי של כריכת הספר).
בסגנון כתיבה זורם וסוחף מספרת טלי רוזין את תולדות חיפוש הקול הנשי בספרות ובתיעודים ההיסטוריים ברחבי העולם. 
בשפה פשוטה ובגובה העיניים היא מנסה להסביר מה פירוש "פמיניזם", ומי היו הפמיניסטיות הראשונות שסללו את הדרך לתנועה הנשית הרחבה שקמה במאה האחרונה. 
היא מתארת את מאבקן חסר הפשרות של נשים בעלות מחשבה משלהן שקמו כנגד כל הסיכויים והמוסכמות החברתיות, תוך חתירה בלתי נלאית להגנה על זכויות הנשים ודרישתן לשוויון זכויות מלא בכל תחומי החיים. 
הסיפור מתפתח בסדר כרונולוגי מימי יוון העתיקה, דרך המאות ה-17, ה-18 וה-19, ועד תחילתו של המאבק הפמינסטי בן זמננו שתחילתו במאה ה-20 באנגליה. 
תחת עטה הקולחת קורמות עור ונוכחות הנשים שסללו עבורנו את הדרך : 
מרגרט סאנגר שפתחה את המרפאה הראשונה למניעת הריון בארה"ב, סימון דה בובואר שכתבה את הספר "המין השני" באמצע המאה הקודמת בצרפת , בטי פרידן, שסיפרה "התעלומה הנשית" הפך רב-מכר בארה"ב, וסיפורה המופלא של "התאחדות נשים לשיווי זכויות בארץ ישראל" שקמה כבר ב1919-, והשיגה הישגים משמעותיים עוד לפני חברותיהן באנגליה ובארה"ב. 
דרך השתלשלות האירועים ההיסטורית, מבשילה תחושה של קירבה וזהות נשית אישית שהמידע והעובדות המובאות בדרך ציורית וברורה מחזקים מפרק לפרק. 
האם את פמיניסטית? 
ובעצם מה זה חשוב איך בדיוק קוראים לזה 
חשוב לדעת שלנשים היה והווה חלק לא מבוטל בהתהוותה של החברה ומקומנו כנשים בה כיום. 
ס
פר שכדאי לקרוא לא רק כדי לדעת אלא כדי להיות אישה.
(המליצה: סמדר פרגר) Go Back

 
booksאכילה כפייתית כפיצוי לאהבה - סופרת - ג'נין רות' - הוצאה - אור עם  
אכילה כפייתית כפיצוי לאהבההספר עוסק באכילה רגשית , הספר מחזיר אותנו אחורה לילדות שלנו לבדוק מה היה וקרה שם , הסופרת משתפת אותנו בחייה והספר מרתק ועמוק . אהבתי מאוד.
הספר העוסק ביחסי הורים וילדים , וההשפעה של היחסים על חיינו , על האכילה שלנו , ספר מדהים שנוגע במקומות מאוד מודחקים אצלנו , ומבהיר בצורה ברורה שאכילה היא רק סימפטום לבעיה האמתית.ספר שעוזר להמשיך הלאה בחיינו תוך היתמודדות עם העבר , ולקיחת אחריות על ההווה והעתיד בלי האשמה של הסובבים אותנו , יציאה ממקום של להיות קורבן.
בפעם הראשונה בלעתי את הספר ורק בפעם השנייה נכנסתי לעובי הקורה.
ועוד מילה בקשא לספר: את הספר עצמו קראתי לפני כשנתיים , הוא הימם אותי וזהו לא עשיתי איתו כלום , אחרי שניכנסתי להרזייה השפויה  , והתחלתי לטפל בעצמי מבחינה תזונתית וגופנית רק אז הייתי מוכנה לקרוא שוב את הספר , ולעשות איתו משהו . ללא התהליך של ההבנה שעליי לקחת אחריות על עצמי (מה שסמדר מטפטפת לנו כול הזמן ) לא הייתי יכולה להבין את משמעות הספר אכילה כפיתית...
הספר מתחבר בכל כך הרבה נקודות למה שסמדר אומרת ומסבירה שזה פשוט היה מתאים לי עכשיו בשלב הזה בחיי , לפני שנתיים זה היה מוקדם לי מדי.  
יש בספר גם נקודות קיצוניות מאוד של ריפוי האכילה הבעייתית על ידי אכילה בלי הגבלות כול מה שחשקה נפשנו , אבל בעצם זה מתחבר למה שסמדר אומרת שכדי להבריא צריך לעבור מקיצוניות אחת לאחרת ואז להגיע לאיזון , אבל סמדר מאפשרת את זה באכילה של מתוקים שפויים שיזיקו הרבה פחות ובליווי של פעילות גופנית ועם הדגשה של כול אחת בקצב שלה. 
בקיצור למי שיש בעיות עם אוכל ורגשות אשמה , וביטחון עצמי נמוך אז הספר מומלץ.
(המליצה: הודית) Go Back
 
booksהאוכל עושה את האדם, מאת ג'יליאן מקית'
או באנגלית: You are what you eat /Dr Gillian McKeith
מבוסס על תוכנית טלויזיה בעלת אותו השם (מדי שבת בערוץ yes weekend, בשעה 11:25)
(המליצה: מישה) Go Back
 

הרזיה שפויה

booksהספר שהכי השפיע עלי עד היום הוא הרזיה שפויה של סמדר פרגר אבל...אותו אתם בטח מכירים :-) 

(המליצה: מישמיש) Go Back

 
סערת נפשbooksספר מדהים שקראתי הוא סערת נפש של פרופסור יורם יובל.
הוא מחולק לשלושה חלקים: המוח, פסיכולוגיה והפסיכיראטריה ומתאר בצורה קולחת, ומדהימה כל מיני מקרים ותופעות שקורות בתוכינו. הוא מתאר את זה מנקודת מבטו של פסיכולוג ותהליך החשיבה שהוא עושה על מנת לטפל בבעיותיו וכן מבחינת התהליך שקורה בגופינו . פשוט מומלץ . כל מי שאי פעם קרא אותו אהב מאוד. לא לפסיכולוגים בלבד.
(המליצה: מישמיש) Go Back
 
ורוניקה מחליטה למות
booksורוניקה מחליטה למות
של פאולו קואלו
(זה שכתב את האלכימאי)

ספר עם מסר מעולה לחיים.
(המליצה: מישמיש) Go Back
 

אחת-עשרה דקות / פאולו קואלו
booksאחת-עשרה דקות

של פאולו קואלו - ספר שמתאר חיים של נערה שהתגלגלה לזנות אבל הוא מכיל הצצה לעולם ולחשיבה שאנחנו לא מכירים ועם מסרים לחיים. מומלץ.
(המליצה: מישמיש) Go Back
 

booksאין לי מושג איך היא עושה את זה מאת: אליסון פירסון - - קטעים נבחרים

"…ש: כמה גברים צריך כדי להחליף נורה?
ת: אחד.
הוא מחזיק אותה
ומחכה שהעולם יסתובב סביבו."
"…ש: למה כל-כך קשה למצוא גברים רגישים, מתחשבים וחתיכים?
ת: כי לכל הגברים האלה כבר יש חבר."
"…האישה השמנה ביותר שראיתי מימי מלווה אותי ואת מומו אל חדר הישיבות. קרול דאנסטן בהחלט נמנית עם המיישמות העיקריות של עיקרון הגיוון בכוח האדם, בסיווג השמנים. הליכה מאולם המבוא עושה אותה קצרת נשימה ; מספיק להסתכל עליה כדי לשאול איזו מצוקה דוחפת אותה להתנחם בכמויות כה גדולות של מזון."
".. גליתי משהו מאוד מוזר: כל הנשים שהכרתי בסיטי הן "ילדות של אבא'לה" באופן זה או אחר…. אז למה כל הבנות של אבא'לה הולכות לעבוד במקום כל-כך עויין לנשים? כי הנחמה היחידה שיש לנו היא בקבלת דעה חיובית מגברים. ותגידו לי שזה לא עצוב, תגידו לי!"
"… לתינוקות יש נקודה קסומה בין הגבות. אם מלטפים אותה באצבע, ולאורך הקו שממנו מתחיל האף, העיניים שלהם נעצמות באופן אוטומאטי, כמו תריס אנושי. הבן שלי שונא לישון. זה מפריד בינו ובין החיים שהוא כל-כך אוהב."
"…הו, כן, אני חכמה,
אבל החוכמה נולדה מכאב,
כן, שילמתי את המחיר
אבל ראו כמה הרווחתי!
אני חזקה. אני בל-תי  מנו-צ-ח-ת.
אני אישה."
"…ארוחת הצהריים עוברת בשלום ואני מקבלת מחמאות על פשטידת המרקס-אנד-ספנסר ולהפתעתי לא מרגישה בושה גדולה – טוב, הרי קניתי אותה במאמץ עצום."
"… נשים עושות בימינו את אותן העבודות שגברים עושים. ובמידה לא פחותה של הצלחה. אבל ראשן ממשיך להחזיק מידע שלא מוכן להרפות. נדמה לי שבראשה של אם עובדת, כל יום דומה לשדה התעופה גטוויק:…. – הכל חג בשמיים ומחכה להוראות ממגדל הפיקוח. וכל העולם יתרסק אם הנשים לא ינחיתו את כל המטוסים בשלום, נכון??"
"…בימינו, גברים יכולים להיות אבות טובים יותר משהיו אבותיהם, בזכות העובדה שהם יודעים להחליף חיתול או לאיזה חור לתקוע את הבקבוק. אלה דברים שמעידים שהם הורים מוכשרים יותר משהיו בכל הדורות הקודמים. נשים, לעומת זאת, יכולות להיות רק אמהות גרועות יותר משהיו אמותיהן, וזה מעיק, כי אנחנו עובדות כל-כך קשה ונגזר עלינו להיכשל."
"…לפני המון שנים, בארץ רחוקה-רחוקה
אין לי מושג איך היא עושה את זהישבה נסיכה יפהפיה, עצמאית ובעלת ביטחון עצמי
על גדותיה של בריכת מים לא מזוהמים
באחו המוריק שליד ארמונה
שקועה במחשבות על סוגיות אקולוגיות
ופתאום ראתה צפרדע.
הצפרדע קפץ אל חייקה של הנסיכה ואמר:
גברת מתוקה, פעם הייתי נסיך יפה תואר
עד שמכשפה מרושעת הטילה עלי כישוף.
נשיקה אחת שלך
תהפוך אותי בחזרה לנסיך צעיר ונאה.
אחר-כך נוכל להתחתן, מתוקה שלי
ולגור בארמון שלך
שבו תוכלי להכין את ארוחותי,
לכבס את בגדי, וללדת את ילדי,
ולעד תרגישי אסירת תודה ומאושרת בפועלך.
אותו לילה, שעה שנהנתה מטעמן של רגלי צפרדע
מאודות קלות,
ציחקקה לעצמה הנסיכה וחשבה:
היית מת, טמבל!"
"פעם לנשים היה זמן לאפות עוגות כאלה (תוצרת בית - ס.פ.) והן נאלצו לזייף אורגזמות. עכשיו אנחנו מסתדרות עם האורגזמות אבל מזייפות את העוגות".
(המליצה: סמדר פרגר) Go Back

 
שבועת רחלbooksשבועת רחל - מיכל שלו
סיפור אהבה מרגש ששזור עם עבר והווה , ספר שהשאיר בי חותם ומרגש אותי כול פעם , מחדש בעיקר קטע מאוד מסויים בספר , בו זוג אוהבים מקיימים יחסים ונשבעים זה לזו לעולמים שבועה שנישברת מכורח המציאות.
ספר מדהים מומלץ.
(המליצה: הודית) Go Back
 

איך הפכה האישה לגברbooksאיך הפכה האישה לגבר מאת: טובי בראונינג , בהוצאת איננה / עוצמת הרכות, 2003
"ראו הוזהרתם! ספר זה מיועד לבעלי לב חזק? נדרש אומץ לקראית ספר זה ועוד יותר אומץ לכתיבתו. הייתכן ששחרור האישה אינו אלא אחיזת עיניים? הייתכן כי שיוויון האישה הפך לשכפול הגבר? האירוניה היא שהיום עושה האישה לעצמה את אשר נעשה לה בעבר - משחררת את הגברי שבה ומדכאת את הנשי - ברובד הכימי ממש."
(מתוך הכריכה האחורית של הספר).
הספר הוא ממש לא לנשים בלבד! וכל מי שיש להם עניין בבריאות מייטבית הוליסטית, פיזית ונפשית גם יחד, לא יוכלו שלא לקרוא את הספר.
אז מה יש בו, בספר הזה, שחודר עמוק כל כך ?! קשה להסביר במילים. זהו ספר חווייתי מאוד, נוגע בבטן, ברחם, בקיבה. נוגע בראש. מאוד בראש. שם מראה מול הפרצוף: "ככה אתה חי. ככה את חיה. ככה אנחנו חיים. הנה. תראו. תסתכלו. אפשר אחרת". בעולם, ובכל אחד ואחת מאיתנו, קיימים יסודות זיכריים ונקביים. בראונינג מראה איך זכריות-יתר (מהר, שרירי, בחוץ, שולט, משיג, בכוח) השתלטה על כל תחום בחיינו.
... אז נכון שהכתיבה מהירה, תוקפנית, חסרת-סבלנות, בלתי מתפשרת (כן. זכרית). לבראונינג יש עוד ועוד מסיכות להסיר מעינינו, וכמה שיותר מהר – יותר טוב. מלבד הטמפונים וההתמכרות לאלימות מוסרות כאן מסיכות נוספות: זו של אשליית הפמיניזם, שלטון הדיאטות והפרעות האכילה, שלטון הספורט והשרירים, תעשיית הניתוחים הפלסטיים ושאיבות השומן. ... ונכון גם שבאמת יצאנו מפרופורציות. כמעט שכחנו לגמרי את הנשי, הרך, המקבל, העגול. אבל לא די בהבנה הזו, וזו, לדעתי, הסגולה של הספר: בראונינג לא משאירה אותך לבד עם האמת על הריצפה, כואבת ושוטטת דם. הספר מראה שאפשר גם אחרת, לא רק בתיאוריה אלא הלכה למעשה. הספר משובץ בתרגילים, לנשים ולגברים, שמטרתם להתאהב מחדש בזיכריות, בניקביות, ולחבר ביניהם, לאזן ביניהם מחדש.
והעולם לא נראה אותו דבר אחרי שקוראים בספר. זה קצת מפחיד, קצת רועדות הרגליים ויש בחילה קלה. כמה טוב שיש את הספר הזה, שנותן לנו יד ומראה לנו איך להמשיך בדרך, לחזור לשפיות, להתחבר מחדש אל הנשי, ולמצוא את האיזון בין זיכרי לניקבי.
(המליצה: סמדר פרגר) Go Back

 
booksהגביע והלהב מאת: ד"ר ריאן אייזלר, בהוצאת גל, 2002
"ד"ר אייזלר מאירה באור חדש ממצאים ופרשנויות ארכיאולוגיים, וסוקרת את ההסטוריה מראשיתה ועד ימינו. היא מצביעה על חברות שבהן האלה, הנשים, האימהות, גביע השפע - היו הכוחות שאליהם סגדו גברים ונשים ובזכותם צמחו חברות שיוויוניות המבוססות על מודל השותפות. ולעומתן היו חברות אשר סגדו לאל זכר, כובש ונושא חרב, והתפתחו מתוך ערכים אלה לחברות היררכיות המבוססות על מודל השליטה. כעתידנית, בוחנת ד"ר אייזלר את ההיסטוריה שלנו למען ההווה והעתיד. היא טוענת עי עלינו לבחון ולבחור מחדש, את תמונות האלוהות ואת המיתוסים שלנו, וכי עלינו לבחור במודל השותפות בכל הרמות, החל בתא המשפחתי וכלה בצורת השלטון וביחדים בין מדינות." (מתוך הכריכה האחורית של הספר).
ואיך כל זה קשור אלינו?
ובכן, הכל קשור להכל. ראייה הוליסטית מביטה על העולם ללא מחיצות, ללא גדרות, ללא גבולות. הפרטי והאישי הוא תמיד חלק מהציבורי והכללי. מי שאנחנו אינו תלוי ועומד תלוש, בלתי קשור - האופן שבו אנחנו תופסות את עצמנו משפיע ומושפע מהחברה ומהעולם שבו אנחנו חיות. מתוך הבנה זו, ומכיוון שיש משקל רב למי שאנחנו ולהתפתחותן ונוכחותן של בעיות אכילה ודימוי גוף, הרי כל הבנה מעמיקה נוספת רק מועילה ותורמת להחלמה. לשפיות. והכל מתחיל בעצמנו...
מומלץ בחום רב!

(המליצה: סמדר פרגר) Go Back
 
ילדות גדולות לא בוכותbooksילדות גדולות לא בוכות מאת: פרנצ'סקה קלמנטיס, בהוצאת ידיעות אחרונות, ספרי חמד, פן הוצאה לאור, 2003
ספר זה הוא פרוזה המגוללת את סיפורה של מרינה, בת 31, שוקלת כמעט 100 ק"ג, ומיואשת. את רוב חייה העבירה בדילוגים מדיאטה לזילה וחוזר חלילה, עד שהחיים הפגישו אותה בהזדמנות להשתתף במחקר מדעי חדש המבקש לאשר את תרופת הפלא החדשה (חלומה הרטוב של כל אישה... כמעט...) שתאפשר לאנשים לרדת במשקל ללא צורך בדיאטה ופעילות גופנית.
בין השורות של הסיפור המקסים נפרשות בפני הקוראה מערכות יחסים מופלאות שבין אם לביתה, בין נשים לנשים, בין נשים ואוכל, בין נשים לגופן, בין נשים לגברים, ומגוון רגשות של קנאה, תחרותיות, חמלה, חברות, שיתוף, קנאה, שנאה, אהבה, תקווה, ייאוש, התפכחות, והתבגרות.
אני חוויתי הכל במהלך הקריאה: צחקתי, בכיתי, נדהמתי, חששתי, הזדהיתי.....
מומלץ לשבת גשומה עם ספר במיטה.

(המליצה: סמדר פרגר)
Go Back
 

אהבה רפואה וניסיםbooksיש ספר מדהים שנכתב ע"י רופא ד"ר ברני סיגל, ושמו : אהבה, רפואה וניסים.
ספר זה מגולל סיפורים אמיתיים על החלמה ממחלות באמת קשות ע"י חשיבה חיובית ורצון אמיתי של החולה להבריא-לקיחת אחריות של החולה עצמו ללא העברת האחריות לרופאים לבד.
ואיך זה מתקשר אלינו, אתן שואלות? אנחנו חייבות להתחיל לחשוב בצורה אופטימית יותר, ולאהוב את עצמנו ואת הגוף שלנו למרות כל מגרעותיו, להמשיך בדרך שבחרנו ובסוף זה בטוח ישתלם! חלק מההסבר הפיזיולוגי לכך נעוץ בחומרים כימיים, אשר מופקים במח שלנו ותורמים להליך הריפוי/הרזיה.. וזה נחמד לדעת שזה תלוי אך ורק בנו ולא באף אחד אחר...
(המליצה: אילנה) Go Back

 

book coverאני קוראת עכשיו את הספר
books   Dare to be yourself –
How to Quit Being an Extra in Other People's Movies and Become the Star of Your Own

מאת Alan Cohen, בהוצאת 
1991 , Alan Cohen Publications
השם של הספר אומר הכל ואין צורך להוסיף על כך.
כמו שכתבה לואיז היי באחד הספרים שלה, אפשר להחליף את המילה "אלוהים" המופיעה בספר לכל מקור אמונה אחר כמו הכוח האוניברסלי, היקום, הגורל וכד' ואז אפשר לקבל את עומקם של הדברים.
(המליצה: דיתי)
Go Back

 
booksלבסוף מוצאים אהבה מאת ד"ר ארוויל הנדריקס , הוצאה לאור - אחיאסף בע"מ יצא לאור בשנת 1988
המהדורה שאני קניתי היא המחודשת ונדפסה בשנת 2004  
הספר הזה מאוד מאוד מעניין , כדי להבין מה מושך אותנו לבן זוג מסויים ,הספר מפנה אותנו לתהליך ובדיקה אישי וזוגי לגבי האופן בו אנו מתנהלים. בסופו של הספר יש תרגילים ליישום , לדעתי הספר מעניין מאוד ,
אם הוא תרם לזוגיות שלי ?
אז ככה , מספיק שהבעלול שלי ישב איתי בכיף והישתתף בתרגילים אומר משהו על הזוגיות והפתיחות שיש ביננו , וכן לקחנו איתנו דברים מהתירגולים. את הספר רק אני קראתי אבל האיש שלי הבין את העיקרון תוך כדי תירגול התרגילים.
מומלץ בחום , גם לאלה שהזוגיות מושלמת תמיד יש מקום לדעת עוד.
(המליצה: הודית) Go Back
 
booksאבא עשיר, אבא עני מאת: רוברט קיוסאקי
אבא עשיר אבא עניהספר עוסק בנושא ה"חינוך הפיננסי" מן ההבט הפנימי והמהותי.
לדעתי חוץ מההשמנה ואיך שאנו נראים, הנושא הזה הקרוי כסף חובות או"בטחון כלכלי" הוא הנושא המטריד ביותר את הבריות עלי אדמה (טוב אולי גם אהבה....) ובעיקר המפחיד אותם.
רוברט קיוסאקי הבין בגיל צעיר מאד (הוא לא גדל במשפחה עשירה) שהנושא של הכסף הוא מורכב ומרתק והחל בגיל-9 ללמוד ולהעמיק בנושא, מהמון הבטים. דאגתו העיקרית של רוברט לפני שהתחיל לכתוב את ספריו (לאחר שבגיל 47 היה עשיר מספיק בכדי לא לעבוד יותר אפילו יום בחייו) היתה, הפער ההולך וגדל ,בין אלה שיש להם, ובין אלה שאין להם ברחבי העולם, ועצם זה שאין מחנכים ומלמדים את הילדים מגיל צעיר, כיצד לקחת אחריות אמיתית על הכלכלה בחייהם. אומרים להם"תלמדו  תשיגו עבודה טובה- תקבלו "משכורת" למרות שהיום אין עוד בטחון במקומות עבודה: צמצומים ועוד מרעין בישין, וגם על פנסיה ממקום עבודה קשה לסמוך ובוודאי על הביטוח הלאומי.
בעינייני כספים, אומר קיוסאקי, ישנם כללים שהעשירים פועלים לפיהם, וישנם הכללים ש-95 אחוז מהאוכלוסיה פועלים לפיהם.
רוברט מקווה להצליח להראות לאנשים, שכל אחד יכול להשיג עושר, אם הוא בוחר בכך.
אתה מסוגל לחנך את עצמך וללמד את אלה שאתה אוהב לדאוג לעצמם מבחינה כספית.
"אינטיליגנציה פיננסית "היא התהליך המחשבתי ,שבאמצעותו אנחנו פותרים את הבעיות הכספיות שלנו.
קיוסאקי אומר בין השאר בספרו, שעל האדם לעבור תהליך פנימי משמעותי ובו ללמוד להתגבר על הפחד ועל תאוות הבצע ,שהינם האויבים הגדולים ביותר של האדם מן הבחינה הכלכלית (זה נכון כמובן לעוד הרבה תחומים בחיים).
הספר הזה חולל מהפכה בחיי.
בדומה לספרה של סמדר ובדומה ל"לבסוף מוצאים אהבה של הנדריקס" (שבזכות הספר הזה הצלחתי להנשא באושר ולבנות מערכת יחסים נפלאה טפו טפו טפו) יש משהו משותף לדעתי בשלושת הכותבים של ספרים אלה: סמדר פרגר, הנדריקס וקיוסאקי: הם אנשים אמיצים ,חרוצים ,אוהבי אדם ומאמינים גדולים.
ולכן הדרך שהם מציעים יש בה פריצה גדולה ונפלאה.
(המליצה: רוני)  Go Back 
 
booksהכל צפוי והרשות נתונה מאת איילת פורת
בצורה ברורה ויסודית מציגה איילת את אבני הדרך לאורך שבילי המודעות העצמית
בתחום היחסים הבינאישיים, במדיטציות, בדיאטה, באינטמיות ואף בעבודה עם הכוחות הקוסמיים, כך שכל קורא יוכל להשתמש בהם לתועלתו.
איילת פורת בעלת תואר שני בפסיכולוגיה מחקרית, מנחת קבוצות, ועוסקת ברפואת גוף-נפש ובלימוד מודעות עצמית.
אהבתי ,מומלץ.
(המליצה: שפויונת) Go Back
 
booksאני יכול לגרום לך לרזות מאת פול מק'קנה
אני יכול לגרום לך לרזותהספר מציג את שיטת ההרזיה הפשוטה בעולם :ללמוד להאמין בגופנו ,לנוכח מסות המידע שאנו מוקפים בנושא ההרזיה אין אנו מסוגלים לשמוע או להרגיש את מה שגופנו אומר לנו.
הספר מתבסס על מחקר שערך המחבר על אנשים רזים מטבעם ובו גילה עד כמה הם ממעטים לחשוב על אוכל וכשהיו רעבים הם דמיינו לעצמם מה הם הכי ייהנו לאכול אבל פרט לזאת הנושא כמעט לא עלה.בעיקרון היו ארבעה כללי זהב שכולם קיימו מבלי לחשוב על כך ואלה הם ארבעת העקרונות המנחים שיעזרו לנו לעשות את הבחירות הנכונות בנוגע לאוכל בכל מצב, כל ימי חיינו:.
1. כשאתם רעבים,אכלו.
2. אכלו מה שאתם רוצים,לא מה שנדמה לכם שאתם חייבים.
3. אכלו באופן מודע ותהנו מכל נגיסה.
4. כשנדמה לכם שאתם שבעים,הפסיקו לאכול
פתאום הכל נשמע כל כך הגיוני ופשוט אין ספק שהתהליך מצריך הקשבה לגוף ותירגול כך שבהתחלה לא קיימת ה"ספונטניות" שלה אנו מצפים אך עם הזמן התירגול וההרגל אני מקווה(בטוחה!) שנושא האכילה יהפוך להיות ספונטני וטבעי וכולנו נתקן את מנגנון השבע-רעב שקלקלנו במהלך השנים.
ברגע שקראתי את הספר הבנתי ש"הרזיה שפויה" זה כל המהות וכאן אני נשארת ומפה אני לא הולכת לאף דיאטה אחרת.
(המליצה: יעלנ) Go Back
 
booksהשיבה אל הילדות מאת ג'ון ברדשו, הוצאת מטר
"בבואנו לדון על הילד הפנימי, נוכל להבחין בשלוש תופעות בולטות: המהירות שבה אנשים משתנים כשהם נפתחים אל עברם, עומק השינוי, והעוצמה והיצירתיות המתגלות אצל מי שהצליח לרפא את פצעי העבר.
תחילה אנו רואים את העולם בעיניים של ילד קטן. ילד פנימי זה נשאר בתוכנו כל חיינו ואין זה משנה כמה "התבגרנו". אם הילד הפגיע שבנו ננטש, נפגע או נזנח, הרי שהכאב, הצער והכעס ממשיכים לחיות בקרבנו. אני מאמין שהילד הפנימי שנזנח ונפגע הוא המקור העיקרי לכל האומללות האנושית.
....כאשר צורכי ההתפתחות והתלות של הילד אינם באים על סיפוקם, הם הופכים לגורמי זיהום, שישפיעו על חייו כמבוגר.
.. הילד הקטן והפגוע בתוכנו מתבטא בדרכים שונות, שגורמות להרס וזיהום של חיינו כמבוגרים, ביניהן: תלות בזולת, בעיות אמון, בעיות אינטימיות, חשיבה מעוותת, התמכרות וכפייתיות, ריקנות (אפאטיה, דיכאון). "
ספר מאוד מרתק וקריא, נותן הרבה תובנות. המחבר (שהיה אלכוהוליסט בעצמו) הוא בן לאב אלכוהוליסט שנטש אותו. היום הוא פסיכולוג מומחה בתחום שיקום משפחות הרוסות.
הספר נכתב על מנת לעזור לנו להשתחרר מכבלי השעבוד ההרסניים של העבר ולעורר את פוטנציאל הריפוי החבוי עמוק בנשמותינו.
המליצה: ענת י) Go Back
 
באדולינהbooksבאדולינה מאת גבי ניצן
תיאור מסעו מלא ההומור של המחבר, עיתונאי, עם מלך ומלכת באדולינה בישראל.
באדולינה היא ממלכה זעירה באירופה, שמתנהלת בלי חוקים, בלי פוליטיקה, בלי נישואים, ובלי מלחמות וכל תושב בה יכול להיות המלך הבא. המחבר מתאהב במלכה ומתמסר לקסמיו של המלך.
גבי ניצן, מסופר על ממלכה רחוקה שהיא בעצם קרובה לכל אחד ואחד מאתנו. מספק נקודת מבט שונה על החיים, מעניין, קולח וקריא. מראה זוית שאם נחשוב על פיה נרגיש כולנו מלכות ומלכים.
כמו שצריך.

(המליצה: מישמיש) Go Back
 
booksלפתוח את התיבה של סקינר מאת סלייטר לורן
מי אנחנו? מה עושה אותנו אנושיים? איפה עובר הקו הדק המבחין בין טרוף לשפיות ? האם יש לנו באמת בחירה חופשית ושליטה בלעדית ?
ספר מרתק על עשרת הניסויים הפסיכולוגיים הגדולים, שהשפיעו ועודם משפיעים על הפסיכולוגיה וחקר המוח.  
מה שאהבתי זה שזה פרקים פרקים (כמו בסערת נפש) ולא מעיק.

(המליצה: מישמיש) Go Back
 
booksכיצד להתגבר על אכילה כפייתית מאת רות ג'נין
אני רוצה להמליץ על הספר החזק הזה בנושא אכילה רגשית, שבלעתי ביומיים האחרונים את 235 עמודיו.
במקור הוא נקרא: Why weight? a guide to ending compulsive eating" / Geneen Roth " . (ראיתי שיש במומלצים ספר אחר שלה: אכילה כפייתית כפיצוי לאהבה).
זה ספר שמגדיר היטב את השלבים של השתחררות מאכילה כפייתית, וזה מאוד עוזר לסדר ולמקם את עצמנו על הסקאלה. זה מאוד הרגיע אותי ונתן לי תחושה שאני ממוקמת איפה שהוא בתוך התהליך, ולא כפי שחשבתי בחרדה קודם, שאני לא בשום תהליך אלא משמינה עוד ועוד ללא סוף. כי בעצם, עד שלא מגיעים לשלב האחרון בהשתחררות מאכילה כפייתית, לא אמורה לחול ירידה במשקל, למרות שבכל השלבים שקודמים לירידה במשקל מתרחש המון - בפנים.
הספר מתאר ממשבמדויק את התחושות והמאפיינים של כל שלב ושלב. ספר מאוד מעשי, ונותן המון כלים והנחיות ותרגילים שעוזרים לעשות תכל'ס וליישם את התורה. הוא מתמקד רק בפן הרגשי של ההרזיה. אין בו שום הנחיה לגבי מה לאכול, או איזו פעילות גופנית לעשות. הוא משאיר עבודה זו לספרים אחרים, למרות שברור שגם לתחומים אלה חשיבות לתהליך ההרזיה. מאוד אהבתי ואני ממליצה לכן. אני מצאתי אותו בספריה הציבורית....
(המליצה: ענת י) Go Back
 

booksהמזון כמשל מאת מאשה מטיס-שריד
המזון כמשל - על התמודדות עם בעיות אכילה/ מאשה שרידאני רוצה להמליץ על ספר מעולה שקראתי בנושא בעיות אכילה, שנקרא : "המזון כמשל", מאת מאשה מטיס-שריד, שיצא בהוצאת אלפא\זמורה ביתן (אני מצאתי אותו בספריה). ואני מעתיקה מגב העטיפה: "ספר העוסק במהות האכילה המופרזת, בתפקיד המזון כפותר בעיות, ובהורדת משקל ללא דיאטות - כתוצאה טבעית של שינוי הגישה לעניין האכילה. ספר קריא, מלא הומור, שזור סיפורים אישיים ומידע חשוב, ורצוף עצות מעשיות. ספר שהוא ידיד נאמן לכל המתלבטים בבעיות אכילה וקבלה עצמית."
הספר באמת מדבר בעד עצמו, כך שאני לא אוסיף הרבה מלים. רק אציין שבתור אחת שכבר קראה כמה וכמה ספרים בנושא, הוא עדיין חידש לי. הוא גם מכיל המון כלים לעבודה עצמית, לאיתור המקור לאכילה רגשית, להתחברות לרעב ושובע, ועוד המון מידע שעוזר להעמיק ולהבין יותר.
מומלץ ביותר.
(המליצה: ענת י) Go Back

 
booksלא עוד דיאטה - השמנה מהיבט פמיניסטי , סוזי אורבךלא עוד דיאטה - השמנה מהיבט פמיניסטי מאת סוזי אורבך
הכותבת מגוללת את התיאוריה שלה, לפיה תופעת הפרעות האכילה המתרחבת של נשים בחברה שלנו (הספר נכתב בשנות ה-70 ומאז התופעה התרחבה עוד הרבה יותר), מקורה בקונפליקטים של היותנו נשים בחברה המודרנית, שהנשים בה כבר לא נחשבות רעייות ואמהות בלבד, אלא גם נשים עובדות, לומדות ושוות זכויות.
כלומר, המהפכה הפמיניסטית גרמה לנו ולחברה לצפות מאיתנו גם להיות נשות קריירה, גם להמשיך לתפקד כרעיות ואמהות - שתפקידן לטפל באחרים.
לפי התיאוריה, נשים נקרעות בגלל הצורך להיות מה שהחברה מצפה מהן - שהם שני קצוות שלעתים קשה לגשר ביניהם.
הקונפליקטים האלו מתבטאים בקושי של נשים להיות גם נשיות וגם חזקות, גם פנויות לטפל באחרים וגם בעצמן, גם מיניות ומושכות וגם מוערכות כבני אדם שלמים ולא רק כאובייקטים מיניים.
רבות מהנשים מנסות לפתור קונפליקטים אלו בעזרת אכילת - יתר והשמנה (או הפרעות אכילה אחרות).
הספר חוקר מה משמעות השומן ומה משמעות הרזון בעיני נשים, איזה תכונות נשים מייחסות לשומן שלהן (הגנה מפני פגיעה, טשטוש המיניות שלהן) או לרזון (אנוכיות, מיניות, לא אימהיות...), ומבהיר את הקשרים בין ההתנהגות של הפרעות האכילה לבין החוויה של להיות אישה בחברה שלנו. זה ספר מדהים ומרתק שנקרא בנשימה עצורה.
מומלץ!
(המליצה: ענת י) Go Back
 

booksהמרוץ לאביב עופרה רודנרהמרוץ לאביב מאת עופרה רודנר, הוצאת מודן 2006
אני ממליצה  על הספר מכיוון שהוא מעסיק אותי מאוד לאחרונה . על אף היותו קצר (186 עמוד) הוא מלא בתובנות על העולם החברה הדור שלי ( 30+) ובעיקר על נקודת המבט ההומניסיטית של הגיבורה שנראה כאילו נלקחה הישר מספרות/פילוסופיית האבסורד של קאמי.
הספר משלב את השפה והאהבה הנצחית של לאה גולדברג עם האדם הסיזיפי וההומניסטי של אלבר קאמי. קצת ביטניקי בכתיבה.  אחרי כמה עמודים ניתן לראות כי השפה העברית של הסופרת משמשת אותה נאמנה. היא עושה שימוש נפלא בשפה העברית. גיבורת הספר הינה חסרת שם דבר שנורא עוזר לתהות על קנקנה ועל החברה הישראלית של היום.
הספר משלב ספרות מקורית יחד עם שירה.  
כל מי שהמלצתי לו/לה על הספר אהב אותו. 
אני מקלידה קטעים כדי שתראוי את הדמיון וכמה שהוא יפה ( אני יודעת ...אני משקיענית...):
"יום אחד , ממש עוד מעט, בסופו של חמסין גדול, יירד עלינו גשם ולא יהיה לנו אכפת כולם יגידו,  לא שמעת ? זה נגמר, המירוץ  לאביב נגמר. כשהשמש תעלה (ולא לכבודנו תפציע) היא לא תמצא אותנו מוטלים שיכורים, ולא שרוטים ונשוכים. בלי תפארת ובלי תפאורה, מה שיהיה לנו זה  דברים שאמרנו , דברים שנאמר , מעשים שנעשה. סימני מאבק יתפוררו בנו כמו אפר דק , ורק האחות הגדולה , הרוח האפורה, תבוא מן השדות ותחזור אלייהם כמו יצור פרא שלא יודע את נפשו מרוב התרגשות. אגזוז את שערי. אמצא בי כוחות ארקוד כמו האישה ביום שהמלחמה נגמרה. אתלה סדינים בשמש, בגב זקוף , בשמלה. לידי ישחק הילד במקלות ובחבלים. השמיים כבר לא יהיו שלנו . המדינות, צבאות חיל האוויר,לווינים ואנטנות, כבר השאירו בהם סימנים. העולם לא יהיה כמו שהיה, ועם זה השמיים הנמוכים יעשו אותנו חילוניים יותר. מפוכחים יותר. שמחים בחלקנו עד הפעם הבאה. אחרי ככלות הכול ,
ילדים ימשיכו לצאת לבית הספר, ואל הרחובות, ובימים יפים יעצרו אנשים לדבר. שוב ישירו היצורים הקטנים "הידד הידד" בכל החצרות, למרות כל המלחמות כולן, וגוזלים ששרדו ילמדו לעוף. נוכל תמיד גם לשמוח בדברים הקלים והפעוטים, כמו מזג אוויר נפלא וארוחות חג. כך הגעגועים יהפכו נוחים יותר ואפילו מתוקים,עכשיו כשהכל נגמר, ואנחנו בחיים. "
עמ' 111 "הנה אנחנו כשסירות המפרש היפיהפיות מתנפצות בקצף כשהחלומות החמדניים שלנו מתרסקים עלינו אנחנו מבקשים כל כך יפה לחזור אל נעורינו, אם עדיין יסכימו לקבל אותנו. אנחנו נזכרים כמה הבטחה הייתה בנו (כשהיינו תמימים באמת) אבל לא מצליחים להיזכר מה הייתה ההבטחה ומי הבטיח לנו".
עמ' 138 "אמרתי לך , תראה אותי עכשיו , הייתה לי פעם תשוקה. כך אמרתי כשסרות המפרש היפהפיות התנפצו בקצף. החלומות החמדניים שלנו, אין בהם תשוקה. הנה הם מתרסקים עלינו, ואנחנו מבקשים הנה וחזור מתרפקים בילדותיות על זמן מושהה מבקשים כל כך יפה להיות חלק מסיפור להיות שייכים לאיזה
דור, אבל תראה אותנו, אין לנו תשוקה."
(המליצה: רונית) Go Back

 

לצאת מהקופסה - מבעיות לפתרונותbooksלצאת מהקופסה - מבעיות לפתרונות מאת צוות מכון ארבינג'ר , בהוצאת פקר
אני מאוד ממליצה על הספר.
בתוך הקופסה זה מצב שהאדם יוצר לעצמו עולם משל עצמו ויוצר מסביבו חומות ורואה את העולם בצורה מעותת ומאשים את כל העולם בבעיותיו. מחוץ לקופסה זה כאשר את רואה את העולם כמו שהוא ומתייחס לזולת כבני אדם ולא כאובייקטים. 
בלעתי בשקיקה 170 עמודים ביום אחד יש לי עוד לקרוא 50 עמודים בנתיים די מרוצה ממה שאני קוראת מקווה לא להתאכזב מסוף הספר אני מקווה שיהיו שם כלים להתמודדות.
אני לא רוצה שהספר יגמר ......
(המליצה: שולהע) Go Back

עודכן לאחרונה: 18.4.2008


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

| הוספה למועדפים הפוך לעמוד הבית | מפת האתר | ספר אורחים |
שרותים | אישה בתוך אישה בי"ס להורים | אודות סמדר פרגר | תרומה |

  [ ^חזרה^]

בנימה אישית |  לשון החוק  |  תנאי שימוש |  מתכונים וזכויות יוצרים |  כללי הבית בנוגע לפרסום מתכונים |  תקנון חנות וירטואלית

למשרד הוירטואלי

*** האתר מומלץ לצפיה באמצעות דפדפן אקספלורר או פיירפוקס ***

הרזיה שפויה - אתר הבית של סמדר פרגר


הרזיה שפויה © אתר הבית של סמדר פרגר
 התכנים באתרי הרזיה שפויה מיועדים למטרות מידע בלבד ואינם מהווים בשום אופן כלי טיפולי
או איבחוני, או באים להחליף טיפול רפואי או פסיכולוגי.


 
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מתכני האתר ללא קבלת הסכמה בכתב ומראש. כל חומר המופיע באתר ניתן להורדה ושימושו החופשי מותנה בחוקי זכויות יוצרים. חל איסור מוחלט לשנות, לפרסם, למכור ו/או להפיץ כל חומר שהורד מהאתר בכל דרך שהיא ללא הסכמה מראש בכתב ומראש. הרחבה...

sane-way.com
למרות הלשון שבה אני משתמשת באתר זה היא לשון נקבה,
אין לראות בכך פנייה רק לנשים,
כשם שפנייה השגורה בלשון זכר,
במקרים רבים איננה פנייה רק לגברים.האתר עודכן לאחרונה בתאריך: 2.7.2018

ISMHO - Smadar Prager is a Member of International Society for Mental Health Online

Official PayPal Seal

    

Locations of visitors to this page

    Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
  היום כל אחד יכול לבנות אתר באינטרנט. לחצו כאן לפרטים 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

לייבסיטי - בניית אתרים